Mesatarja e pikëve, vetëm trajneri i madh italian më mirë se Stefano Pioli te Milani

Me një skuadër me cilësi më të ulët se Milanët e mëdhenj të së shkuarës, Pioli është trajneri i dytë në historinë e klubit për pikë mesatare.

pioli

Në krye të tabelës është Fabio Kapelo, i ndjekur nga Pioli, Rolo, Sali, Ançeloti, Alegri e shumë të tjerë.

Përveç kësaj, trajneri aktual ka përmirësuar mesataren e pikëve vit pas viti: fillimisht 1.84, më pas 2.08 dhe në fund po “udhëton” me 2.2 pikë për ndeshje.

Përtej shifrave, puna e 56-vjeçarit shihet në rritjen e disa lojtarëve që janë transformuar, si Leao apo Tonali.

Me pak fjalë, një trajner i madh që Milani dëshiron ta mbajë për një kohë të gjatë e për të vijuar një cikël të nisur rreth dy vite më parë. Ky qëllim shpjegon edhe rinovimin e kontratës së bërë vitin e kaluar.

Arena e Lajmit


Loading…

Mesatarja e pikëve, vetëm trajneri i madh italian më mirë se Stefano Pioli te Milani

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook