Lajmet e fundit në këtë kategori

Aktualitet

Berisha: Ja pse refuzova ndërtimin e tunelit të Llogarasë. I shërben Ballukut për të shkuar te vila e saj

Ish-Kryeministri Sali Berisha e konsideroi tunelin e Llogarasë si më të kushtueshmin në planet. Në...

Aktualitet

Turistja franceze aksidentohet në bjeshkët e Tropojës, transportohet me helikopter

Një turiste me shtetësi franceze është aksidentuar në zonën e Vranës, Lekbibaj (Tropojë) ndërsa është...

Aktualitet

Berisha: Do dyfishojmë rroga e pensione, minimumi jetik jo më pak se 220 euro

Ish-Kryeministri Sali Berisha, në fjalën që iu drejton mbështetësve të tij, që protestojnë prej 30...

Aktualitet

VOA/ Kurban Bajrami, ja si u festua në Shqipëri

Mijëra besimtarë myslimanë po festojnë sot në Shqipëri Kurban Bajramin, një nga ditët më të...

Aktualitet

Emri/ Gjendet i pajetë në banesën e tij 67-vjeçari, dyshimet e para

Një 67-vjeçar u gjet i pajetë në banesën e tij në lagjen Dunavat në Gjirokastër....

Aktualitet

Basha rrëfen nga Prekazi hyrjen e tij në Kosovë në orët e para të çlirimit: Ushtarakët serbë ikën si pula të lagura

Në podcastin e rradhës me Ermal Peçin dhe Marsid Gupin, Lulzim Basha ka udhëtuar në...

Aktualitet

Temperatura deri në 43gradë, ja qytetet në Shqipëri që do “përvëlohen” nga i nxehti afrikan

Vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike kjo dhe për shkak të...

Aktualitet

Kohët e errëta të Valentinës: Burrit i vodhën 40 mln lekë, infarkti i mori jetën në moshën 51vjeç

Valentina udhëtoi nga Toronto në rubrikën “Ka Një Mesazh Për Ty”, për të treguar historinë...

Aktualitet

Kontrabandë mallrash për konsum, arrestohen doganierë dhe shoferi i kamionit/ Detaje nga operacioni

Doganierë dhe një 63-vjeçar u arrestuan nga Policia e Vlorës në kuadër të operacionit “Tranzit4”,...

Aktualitet

Samiti Global i Paqes, Begaj: Çdo proçes paqeje duhet të drejtohet nga Ukraina. Agresioni rus, kërcënim për sigurinë e Europës

Presidenti Bajram Begaj shprehet se Shqipëria është e nderuar të marrë pjesë në Samitin Global...

Aktualitet

“Dua të votoj, nga diaspora”/ Emigrantët shpalosin banderolën në ndeshjen Shqipëri-Itali, kërkojnë përfshirjen në zgjedhjet e 2025-ës

Në stadiumin e tejmbushur me tifozë kuqezi mbrëmjen e djeshme në sfidën hapëse të Shqipërisë...

Aktualitet

E rëndë/ Makina përplas dy këmbësoret në Kamëz, ndërron jetë në spital 46-vjeçarja

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Kamëz, pasi një automjet ka...

Aktualitet

Begaj takim me homologen moldave në Zvicër, kërkon njohjen e Kosovës dhe mbështetje për anëtarësimin në organizata ndërkombëtare

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, gjatë qëndrimit në Bürgenstock të Zvicrës, ku ndodhet...

Aktualitet

Samiti i paqes për Ukrainën, Presidenti Begaj mbështet propozimin e Zelenskyt: Rusia duhet te mbajë përgjegjësi për veprimet e saj

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, në Samitin e Zvicrës për Ukrainën theksoi nevojën...

Aktualitet

Veliaj uron besimtarët myslimanë për Kurban Bajramin: Të lëmë mënjanë zilitë dhe baltën ndaj njëri-tjetrit!

TIRANE Nga selia e Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj uroi të...

Aktualitet

Spiropali takohet me Kamala Harris në Samitin e Paqes për Ukrainën (FOTO)

Ministrja Elisa Spiropali është takuar me Zv.Presidenten e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Kamala Harris,...

Aktualitet

Qindra besimtarë myslimanë në Durrës falin namazin e Kurban Bajramit në xhaminë e madhe

Qindra besimtarë myslimanë në Durrës kanë falur namazin e Kurban Bajramit në xhaminë e madhe....

Aktualitet

Tenton të vrasë me thikë një person në Kukës, arrestohet nga policia. Prangoset dhe “shënjestra”, u kundërpërgjigj me sende të forta

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Rënda të Drejtorisë Vendore të Policisë Kukës bënë arrestimin...

Aktualitet

Veliaj jep lajmin e mirë: Këtë verë shpërndajmë banesat e reja për familjet e Kombinatit

TIRANE Këtë verë do të shpërndahen banesat e reja në Kombinat për familjet e prekura...

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook