Lajmet e fundit në këtë kategori

Shëndeti

Çfarë Duhet të Dini Rreth Helmimit me Safilokok nga Ushqimi?

Stafilokuku është një bakter i zakonshëm që gjendet në hundë dhe në lëkurë tek rreth...

Shëndeti

Studiuesit: Cigarja elektronike zgjidhje alternative për duhanpirësit, ul rrezikun nga sëmundjet

Heqja dorë nga duhanpirja është padyshim arritje për disa përdorues, por proces më sfidues për...

Shëndeti

4 Hapat për një Mendje të Gjallëruar

Pranvera është stina e zgjimit, fillimit të ri dhe gjallërisë. Në ditët e para të...

Shëndeti

Cilat Janë Simptomat e Alergjisë Ndaj Penicilinës – Kujdesi Që Ju Duhet

Pencilina është një nga antibiotikët më të përdorur në botë për trajtimin e infeksioneve bakteriale....

Shëndeti

Frutat dhe Perimet më të Pasura me Hekur

Lexoni për produktet e pasura me hekur që mund t’i shtoni në ushqimin tuaj që...

Shëndeti

Urthi – Cilat Janë Ushqimet Më Të Mira, Cilat Janë Të Dëmshme

Njerëzit po vuajnë gjithnjë e më shumë nga aciditeti i lartë në stomak ose urthi....

Shëndeti

Si Ndikon Stresi Në Shëndetin e Stomakut – Çfarë Duhet të Bëni

Stomaku është një organ shumë i ndjeshëm ndaj stresit. Nëse përpiqeni ta ‘hani stresin me...

Shëndeti

Arsyet Përse Shtoni në Peshë Pavarësisht Aktivitetit Fizik

Aktiviteti fizik është një element i rëndësishëm i një jete të shëndetshme që ndihmon shumë...

Shëndeti

Si të Kuptoni që Duhet të Shkoni tek Psikologu – Simptomat dhe Sjelljet e Shpjeguara

Vështirësitë janë pjesë e përditshmërisë po aq sa edhe momentet e lumtura. E megjithatë herë...

Shëndeti

Frutat dhe Perimet e Freskëta për Shëndet të Shkëlqyer Mendor

Një studim i universitetit të Otagos në Zelandën e Re i publikuar së fundmi, zbuloi...

Shëndeti

ANEMIA – Si ta Shmangni me Ushqimet dhe Produktet e Duhura

Anemia shfaqet edhe kur qelizat e kuqe të gjakut përmbajnë sasi të pamjaftueshme të hemoglobinës,...

Shëndeti

Uri apo Neps – Si të Kuptoni Diferencën Mes Tyre dhe Sinjalet që Jep Trupi

Kur ju merr uria apo kur ju shkon mendja për një ushqim të preferuar që...

Shëndeti

Ujë i Ftohtë në Kyçet e Dorës për t’u Freskuar Menjëherë

Stina e verës është ulur tashmë këmbëkryq në vendin tonë duke u shoqëruar me temperatura...

Shëndeti

Si Ndikojnë Arrorët tek Ulçera në Stomak

Ekspertët argumentojnë se ushqimet luajnë një rol shumë të rëndësishëm në shfaqjen ose jo të...

Shëndeti

Dhimbjet e Pashpjegueshme të Muskujve – Arsyet Shëndetësore Pse Ndodhin

Dhimbjet muskulare përjetohen herë pas here jo vetëm nga të rriturit por edhe fëmijët. Në...

Shëndeti

Dallimi Midis Diabetit të Tipit 1 dhe 2 – Cili Rrezikon më Shumë Zemrën

Njerëzit që vuajnë nga diabeti i tipit 1 janë më të rrezikuar nga problemet kronike...

Shëndeti

Çfarë i Ndodh Trupit Kur Heqim Dorë Nga Mishi

Çdo vit, mijëra njerëz në botë vendosin të heqin dorë nga mishi dhe produkett shtazore...

Shëndeti

Produktet alternative si një zgjidhje me rrezik të ulët sipas ekonomistit Moscone

Në pararojë të iniciativave pa tym qëndron Suedia si një model suksesi jo vetëm për...

Shëndeti

Refluksi Gastroezofageal – Çfarë Duhet të Dini Për Djegien e Stomakut

Sëmundja e refluksit gastroezofageal, e njohur më shpesh si GERD, është një problem i zakonshëm...

Shëndeti

Migrena – Mënyrat se si ta Parandaloni

Migrena prek miliona njerëz në mbarë botën, duke shkaktuar dhimbje të forta dhe shqetësime të...

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook