E TRISHTË/ Futbolli italian në zi, ndërron jetë presidenti i klubit të njohur

Mario Biazin, presidenti i klubit të Triestinës, ka ndërruar jetë në moshën 71-vjeçare.

BIAZIN

Ky lajm është publikuar nga klubi i Melburn Viktori të Australisë, ku Biazin përveçse aksioner ishte dhe drejtor i skuadrës prej 16 vitesh.

Një lajm i trishtë ky për futbollin italian dhe për skuadrën e njohur që përpara shumë vitesh ka qenë pjesë edhe e Serisë A.

Nuk dihen ende shkaqet e vdekjes së Biazin, ku me shumë gjasa pas disa orësh do të sqarohet gjithçka.

Klubi i Triestinës aktualisht ndodhet në Serinë C, ku para disa kohësh përjetoi një krizë të madhe ku ra në kategoritë inferiore për shkak të borxheve të akumuluara, nga ku do të kërkojë sërish ringritjen, pse jo edhe në Serinë A.

– Arena e Lajmit


Loading…

E TRISHTË/ Futbolli italian në zi, ndërron jetë presidenti i klubit të njohur

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook