Moviola e Kastrioti-Teuta/ Arbitri Bajramaj fali dy kartonë të kuq

Ndeshja mes Kastriotit dhe Teutës u gjykua nga Kreshnik Bajramaj. Loja pati disa momente të diskutueshme, me të dyja skuadrat që protestuan.

VR 2

36’ Jazxhi dhe Ivanoviç ndërhyjnë në zonë ndaj Ajazit. Sulmuesi i Kastriotit rrëzohet dhe kërkon penallti. Moment i dyshimtë, pasi Jazxhi e tërheq nga krahu sulmuesin, por arbitri vijon lojën, ndërsa edhe sistemi VAR nuk ndërhyn.

78’ Ndërhyrje e ashpër e Selmanit kundër portierit Qirko. Kryesori e fal sulmuesin e krutanëve, duke mos e ndëshkuar me të verdhë, që do të ishte i dyti për mbrojtësin e Kastriotit dhe automatikisht i kuq.

90+2’ Arbitri heziton të ndëshkojë me kartonin e dytë të verdhë dhe automatikisht të kuq mbrojtësin e Kastriotit, Rami, i cili bën dy faulle radhazi ndaj Grudës, që ishin të ndëshkueshëm.

Arena e Lajmit


Loading…

Moviola e Kastrioti-Teuta/ Arbitri Bajramaj fali dy kartonë të kuq

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook