Sekuestrimi i 324 kg kokainë në Portin e Durrësit, zgjatet paraburgimi për shoferin maqedonas të kamionit

Shoferi

Gjykata e Posaçme ka zgjatur me 3 muaj afatin e qëndrimit në paraburgim për Nazif Ajroskin.

40-vjeçari nga Maqedonia e Veriut është shoferi i kamionit ku u kapën 324 kg kokainë në Portin e Durrësit në qershor të vitit 2021.

Gazetarja Klodiana Lala raporton për BalkanWeb se Ajrofski po hetohet nga SPAK për “Trafik të narkotikëve”, në bashkëpunim, “Grup të strukturuar kriminal” dhe “Kryerje veprash nga organizata kriminale”.

Arena e Lajmit

Sekuestrimi i 324 kg kokainë në Portin e Durrësit, zgjatet paraburgimi për shoferin maqedonas të kamionit

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook