VIDEO/ Ka ndihmuar Napolin me golat e tij, sulmuesi nigerian vlerësohet me çmimin e veçantë në Serinë A

Viktor Ozimhen është vlerësuar me një çmim special për këtë sezon në Serinë A italiane.

bandicam 2022-05-22 12-26-06-101

Përpara nisjes së sfidës ku Napoli po zhvillon ndaj Specias në stadiumin “Alberto Picco” të La Specias, sulmuesi 23-vjeçar nigerian është vlerësuar nga Liga e Serisë A me çmimin si lojtari më i mirë U-23, çmim që u dha nga vetë trajneri i napoletanëve, Luçiano Spaleti.

Viktor Ozimhen është aktivizuar në total me Napolin deri tani në Serinë A në 26 ndeshje nga ku ka shënuar 14 gola dhe ka dhuruar dhe 2 asiste për shokët e skuadrës.

– Arena e Lajmit


Loading…

VIDEO/ Ka ndihmuar Napolin me golat e tij, sulmuesi nigerian vlerësohet me çmimin e veçantë në Serinë A

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook