Vrau dy turistët çekë në Prekal, Gjykata e Lartë vulos dënimin e përjetshëm për Sokol Mjacajn

Sokol Mjacaj

Gjykata e larte vulos dënimin me burgim te përjetshëm për Sokol Mjacajn, i cili vrau në korrik të 2015 dy turistë çekë në tentativë për t’i grabitur. Lajmi u bë i ditur për BalkanWeb nga gazetarja Klodiana Lala.

Mësohet se Kolegji Penal vendosi të mos e pranonte rekursin e Mjacajt dhe për pasojë dënimin maksimal për të mbeti në fuqi.

Vrasja e dy turistëve cekë u shënua më 3 korrik të 2015, ndërsa Sokol Mjacaj i grabiti dy të rinjtë e më pas i ekzekutoi me armë zjarri në automjetin e tyre.

Arena e Lajmit

Vrau dy turistët çekë në Prekal, Gjykata e Lartë vulos dënimin e përjetshëm për Sokol Mjacajn

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook