Vera 2022: Bizhuteritë e pushimeve, si të kujdeseni për to

E mrekullueshme, shumë e ndezur dhe me një trend pop. Bizhuteritë e verës janë një kaskadë drite dhe ngjyrash. Ato në kristal, vishen mirë në qytet por janë perfekte edhe për pushime në plazh. Si të kujdesemi për to dhe të parandalojmë që rrezet e diellit, nxehtësia e tepërt, rëra dhe kripa t’i zbehin apo nxijnë? Në disa hapa të thjeshtë.

Çfarë të bëni, çfarë të shmangni– Byzylykët, vathët, unazat, gjerdanët dhe rripat nga koleksionet verore janë të punuara mirë. Ngjyrat më të ftohta të momentit shohin nuancat rozë, të verdhë, jeshile, blu. Mikro ose makro, për ditën dhe për mbrëmjen, ato kanë prerje gjeometrike dhe ngjallin një shpërthim energjie dhe një ndjenjë lehtësie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Për të mos rrezikuar t’i prishin ato, nëse është e mundur, ato pastrohen çdo herë pas veshjes së tyre me një leckë të butë dhe pa garzë. Për të shmangur gërvishtjet, është mirë t’i mbani ato në paketimin origjinal ose në një kuti të butë. Duhet të hiqen gjithmonë përpara se të aplikoni parfume, kremra kundër diellit, produkte për stilimin e flokëve. Së fundi, ato duhet të vishen pasi vishen dhe hiqen para se të zhvishen, gjatë stërvitjes dhe gjatë gjumit.

BURIMI/ PSIKOLOGJIA

Vera 2022: Bizhuteritë e pushimeve, si të kujdeseni për to

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook