Finalja u shty për më shumë se 30 minuta, UEFA jep shpjegimin për situatën kaotike përpara fillimit të Liverpul-Real

Një situatë kaotike ndodhi përpara fillimit të finales së Ligës së Kampionëve midis Liverpulit dhe Realit të Madridit, ku një numër i madh tifozësh tentuan të futeshin në stadium me bileta false.

liverpul tifozet

Kur numri i mbështetësve jashtë stadiumit filloi të rriteshe, policia franceze filloi t’i shpërndante ata me gaz lotsjellës dhe i detyroi të largoheshin.

Me anë të një postimi në faqen e saj zyrtare, UEFA shpjegon se këtë çështje do ta marri nën shqyrtim, së bashku me policinë dhe autoriteteve franceze dhe me Federatën Franceze të Futbollit.

Arena e Lajmit


Loading…

Finalja u shty për më shumë se 30 minuta, UEFA jep shpjegimin për situatën kaotike përpara fillimit të Liverpul-Real

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook