Fshati Skuraj prej ditësh në flakë, kërkohet ndërhyrja nga ajri, tymi i madh mbulon zonën

Zjarr1

Zjarri në fshatin Skuraj në Kurbin vijon të mbetet aktiv prej ditësh.

Për pasojë raportohet se dëmet janë të konsiderueshme. Sakaq mjetet zjarrfikëse e kanë të vështirë të ndërhyjnë pasi terreni është malor.

Banorët prej ditësh kanë apeluar që institucionet të marrin masa. Ndërkohë e gjithë zona e Malësisë është e mbuluar nga tymi. Ndërkaq kërkohet ndërhyrja nga ajri për të bërë të mundur shuarjen e zjarrit.

Arena e Lajmit

Fshati Skuraj prej ditësh në flakë, kërkohet ndërhyrja nga ajri, tymi i madh mbulon zonën

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook