Braktisti Kosovën për Suedinë, mbrojtësi debuton zyrtarisht ndaj… Serbisë

Kosova edhe zyrtarisht e ka humbur lojtarin Edvin Kurtulus. Mbrojtësi që u ftua nga trajneri i “Dardanëve” për ndeshjet e qershorit kishte braktisur përfaqësuesen e Kosovës, teksa mori ftesën tjetër nga Suedia.

Kurtulus

Para pak minutash, Kurtulus u fut në lojë për Suedinë në ndeshjen ndaj Serbisë, që do të thotë se nuk do të ketë më mundësi të luaj për Kosovën, pas debutimit zyrtar në Ligën e Kombeve.

Kurtulus kishte luajtur dy ndeshje me Kosovën në të kaluarën. Ndërkohë në duelin e sotëm ndaj Serbisë, 22-vjeçari u hodh në fushë në minutën e 42-të, duke zënë vendin e Nilson që la fushën i dëmtuar.

Arena e Lajmit


Loading…

Braktisti Kosovën për Suedinë, mbrojtësi debuton zyrtarisht ndaj… Serbisë

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook