10 momentet më të bukura të ceremonisë së çmimeve Emmy 2022

1- Hapja e shfaqjes nga Oprah Winfrey 

Vetë Mbretëresha e Televizionit ishte gati për të prezantuar çmimin e parë të natës, aktori më i mirë në rol kryesor në një serial apo film të shkurtër. Kur Michael Keaton fitoiçmimin , ai i bëri shaka me Winfrey, “Ke rreth 90 prej tyre apo jo?”

2- Atmosfera e humorit e krijuar nga Kenan Thompson

Pasi udhëhoqi një hapje që shfaqte numra kërcimi në disa nga këngët me tematikë më të njohur të TV, prezantuesi Thompson u kthye disa minuta më vonë për të dhënë një monolog që shkonte pas disa prej yjeve të natës ( dhe Leonardo DiCaprio! ) dhe madje edhe vetë TV.

“Sonte ne festojmë qindra e qindra shfaqjet që u prodhuan këtë vit … pastaj u japim çmime rreth pesë prej tyre,” tha ai duke shkaktuar të qeshura tek të pranishmit.

3- Fajlimi me këngë Sheryl Lee Ralph

Ralph i Abbott Elementary u bë gruaja e dytë me ngjyrë që fitoi një Emmy për aktoren më të mirë në rol dytësor në kategorinë serial komedi (pas Jackée Harry , e cila fitoi për 227 në 1987). Dhe në pranimin e çmimit të saj, ajo shpërtheu në këngë , duke kënduar një varg nga kënga e këngëtares së xhazit Dianne Reeves e vitit 1993.

4- Ribashkimi i aktorëve të ‘Only Murders’

Edhe pse nuk morën asnjë nga çmimet e mëdha të natës, Steve Martin, Selena Gomez dhe Martin Short u mblodhën për të prezantuar çmimin për kategorinë seriali më i mirë, duke sjellë me vete dinamikën e tyre gazmore. “E dini se çfarë më pëlqen të punoj me këta djem?”, tha Gomez me shaka duke shtuar, “Asnjë paparac, kurrë.”

5- Jennifer Coolidge jashtë skenës
Teksa ylli i The White Lotus Coolidge – fituese për aktoren e më të mirë në rol dytësor në një serial apo film të shkurtër – mbajti fjalimin e saj të pranimit, por koha mbaroi, kështu që ajo solli edhe disa të qeshura teksa kërcente përmes muzikës dalëse, “Hit the Road Jack.”

6- Lizzo fitoi një Emmy

Lizzo mori Emmy-n e saj të parë për programin më të mirë për Lizzo’s Watch Out For The Big Grrrls . Në një fjalim të përzemërt të pranimit, ajo i tha turmës: “Kur isha vajzë e vogël, gjithçka që doja të shihja ishte unë në media. E shëndoshë si unë. E zezë si unë. E bukur si unë. Nëse mund të kthehesha dhe të tregoja pak Lizzo diçka, unë do të thosha, ‘Do ta shohësh atë person, por b-, do të duhet të jesh ti.’ “

7- Shakaja Mindy Kaling dhe BJ Novak
 Të dashurit prej një kohe të gjatë dhanë çmimin për shkrimin më të mirë për një serial ose film , dhe ndërsa bënin shaka për kohëzgjatjen e shkurtër të serialeve në krahasim me sezonet e tyre sitcom prej 22 episodesh, bënin shaka këtë gjë.

“Dhe ajo shfaqje, që do të të merrte të gjithë jetën. Nuk ka kohë për projekte të tjera,” tha Novak përpara se Kaling të shtonte ndërsa e shikonte, “Nuk kishte kohë për një jetë shoqërore. Nuk kishe zgjidhje tjetër veçse të krijonte marrëdhënie të komplikuara çmendurisht me të. “

8- Ribashkimi i Kenan dhe Kel

Së bashku përsëri! Ndërsa prezantuesi Kenan Thompson u angazhua me Kumail Nanjiani dhe Jason Sudeikis në pak rreth barit të sallës, u shfaq një mik i papritur: miku i vjetër i Thompson dhe bashkëpunëtori i Nickelodeon, Kel Mitchell.

 9- Olivia Benson dhe Elliot Stabler pothuajse u dhanë fansave atë që donin
 

Pas një ndjekjeje të rreme nëpër rrugët e NYC për të ndaluar një hajdut që vodhi një çmim Emmy, Mariska Hargitay dhe Christopher Meloni nga Law & Order pothuajse puthën – vetëm për të marrë vëmendjen e fansave dhe për të zbuluar aktorin kryesor në një serial komedi.

10- Selma Blair bëri një paraqitje triumfuese

Aktorja – e cila ka qenë e hapur për uljet dhe ngritjet me të cilat përballet çdo ditë me sklerozën e shumëfishtë – mori një ovacion të fortë teksa doli për të prezantuar çmimin më të madh të natës, serialin më të mirë dramatik.

10 momentet më të bukura të ceremonisë së çmimeve Emmy 2022

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook