U largua nga skena pasi u rrëzua, Post Malona reagon pas incidentit: Sapo u ktheva nga spitali dhe…

Mjekët duhej të nxitonin në skenë të ndihmonin Post Malone pasi reperi ra në tokë gjatë koncertit të tij në St.Louis të shtunën. Disa fansa në mediat sociale shpërndanë videon, e cila ndodhi në mes të shfaqjes teksa ai po këndonte “Circles” në ‘Enterprise Center’.

Malone, 27 vjeç, po ecte në skenë kur hyri në një vrimë – që synonte të ulte kitarën e tij – që nuk ishte e mbuluar. Ai ra në dysheme duke përplasur fytyrën dhe të gjithë trupit në tokë. Reperi u përkul nga dhimbja dhe bërtiti ndërsa vazhdonte të shtrihej në tokë me këngën e tij hit ende duke luajtur në sfond.

Mjekët dhe rojet e sigurisë nxituan, ndërsa turma thërriste emrin e tij. Megjithatë, shpejt duke kuptuar ashpërsinë e incidentit, muzika u ndal. Pak minuta më vonë, këngëtari arriti të ngrihet dhe të largohet nga skena me ndihmën e mjekëve. Ai i siguroi fansat se i duheshin vetëm “tre apo katër minuta” në prapaskenë për t’u bashkuar. “Dua t’ju falënderoj për durimin tuaj dhe më vjen keq që kishte një vrimë të madhe në skenë,” u tha Malone fansave pas kthimit, ndërsa publiku e brohoriste.

“Dua t’u them faleminderit të gjithëve për qëndrimin atje, dhe dua t’ju them faleminderit të gjithëve, kam fansat më të mirë në botë. Pa marrë parasysh se çfarë bëjmë ne, unë do të vazhdoj të përpiqem dhe ta bëj këtë turne të mrekullueshëm.” 

Malone shkoi në Twitter të dielën dhe falënderoi fansat për durimin e tyre dhe shtoi: “Sapo u kthyem nga spitali, dhe gjithçka është mirë. Më dhanë disa ilaçe kundër dhimbjeve dhe gjithçka, kështu që ne mund të vazhdojmë të kënaqemi në turne.”

 

U largua nga skena pasi u rrëzua, Post Malona reagon pas incidentit: Sapo u ktheva nga spitali dhe…

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook