EKSKLUZIVE/ Duan një sulmues që garanton gola, Kukësi pret një lojtar nga Kroacia

Sezonin e fundit, një nga problemet që hasi Kukësi ishte gjetja një sulmuesi që t’i garantonte periodikisht golat.

kUKESI

Vjet, golashënuesi më i mirë i ekipit doli Edi Basha me vetëm 10 gola të realizuar.

Për këtë arsye, në klub po kërkojnë me ngulm një lojtar me potencial në këtë repart dhe sipas burimeve të gazetës, ai do të vijë nga Kroacia.

Burimet janë të rezervuara për të treguar emrin, por mësohet se praktikisht është arritur marrëveshja për një lojtar kroat dhe zyrtarizimi i tij është çështje ditësh.

Klubi ka një marrëdhënie të mirë me kroatët, siç është rasti i drejtorit aktual, Pero Pejiç, i cili ka dalë golashënues në të kaluarën me fanellën e verilindorëve.

Megjithatë, në tavolinë janë edhe shumë pista të tjera, si nga kampionati ynë, por edhe ai i huaj, por për aq kohë sa Kukësi nuk është pjesë e Europës, edhe afrimet po merren me shumë qetësi.

VLADIMIR MEMA – Arena e Lajmit


Loading…

EKSKLUZIVE/ Duan një sulmues që garanton gola, Kukësi pret një lojtar nga Kroacia

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook