Dyshohet për mashtrime në kontratën e sulmuesit, presidenti i klubit të Serisë A vihet nën hetim

Aurelio de Laurentis dhe katër pjesëtarë të bordit drejtues të Napolit janë vënë nën hetim për kontabilitet të rremë për transferimin e Viktor Osimhen nga Lila në vitin 2020.

de laurentis

Një operacion që pati vlerën prej 76 milionë eurosh dhe e cila përfshinte disa lojtarë të Primavera-s ashtu edhe portierin e ekipit të parë, Karnezis.

“Guardia di Finanza”, me urdhër të Prokurorisë Publike të Napolit, kreu një sërë kontrollesh në Napoli, Romë e Francë.

Një buxhet i rremë është vendosur në krye të këtij investigimi për sa i përket kontratës së sulmuesit nigerian.

Arena e Lajmit


Loading…

Dyshohet për mashtrime në kontratën e sulmuesit, presidenti i klubit të Serisë A vihet nën hetim

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook