Përplasen dy makina në Francë, humbin jetën në vend dy shqiptarët, plagoset nëna me dy fëmijët

Jolio

Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë të mërkurë në Evires, komunë e Filliere, në Francë. Bëhet me dije se dy makina janë përplasur me njëra -tjetrën.

Sipas autoriteteve humbja e kontrollit të një prej automjeteve ishte shkaku i ngjarjes, që më pas ka hyrë në korsinë e kundërt dhe është përplasur nga një makinë që po afrohej.

Në një prej makinave po udhëtonin dy meshkuj të moshës 33 dhe 44-vjeç me origjinë shqiptare të cilët kanë vdekur në vend si pasojë e përplasjes së fortë.

Ndërsa në automjetin tjetër ndodhej një 33-vjeçarë bashkë me dy fëmijët e saj të cilët kanë mbetur të plagosur lehtë.

Sakaq policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.

(Balkanweb)

Përplasen dy makina në Francë, humbin jetën në vend dy shqiptarët, plagoset nëna me dy fëmijët

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook