Eliminuan biznesmenët Bujar Lika dhe Paulin Gjergji në Kurbin, Prokuroria jep pretencën për autorët, kërkohet burg për jetë për Eduard Lamajn

Vrasja Lac Lamaj 770x406

Prokuroria ka dhënë sot pretencën për shtetasit Eduard Lamaj dhe Ilir Lika, të dyshuar për vrasjen e dy biznesmenëve Bujar Lika dhe Paulin Gjergji në Kurbin.

Mësohet se për Lajmajn është kërkuar burgim i përjetshëm, ndërsa për Likën prokuroria ka kërkuar 35 vite burg.

Ngjarja:

Kujtojmë se bëhet fjalë për një ngajrje të ndodhur dy vite më parë, në maj të vitit 2020, ku në lokalin në pronësi të një prej viktimave, Bujar Likës, del një prej autorëve, Eduart Lamaj me automatik dhe i veshur si polic.

Ai qëllon në drejtim të tavolinës ku ndodheshin Lika dhe Gjergji.

Arena e Lajmit

Eliminuan biznesmenët Bujar Lika dhe Paulin Gjergji në Kurbin, Prokuroria jep pretencën për autorët, kërkohet burg për jetë për Eduard Lamajn

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook