ZYRTARE/ Një epokë e re për klubin historik italian, sheiku i Mançester Sitit bëhet pronar i ri

Tashmë është zyrtare, klubi i Palermos tani kalon në duart e sheikut Mansur që ka në pronësi dhe Mançester Sitin në Premier Ligën angleze.

PALERMO MANSUR

Ky lajm është zyrtarizuar nga vetë klubi sicilian teksa njoftojnë se grupi anglo-arab “City Football Club” me në krye sheikun Mansur kanë arritur të blejnë mazhorancën e aksioneve të skuadrës së njohur që prej disa vitesh falimentoi dhe ndodhej në kolaps financiar.

Në sezonin e ri futbollistik 2022/2023, Palermo do të marrë pjesë në Serinë B dhe mesa duket grupi i pronarëve arab kanë synime të qarta që të sigurojnë ngjitjen menjëherë në elitën e futbollit italian dhe për të qenë konkurrues.

– Arena e Lajmit


Loading…

Loading…

ZYRTARE/ Një epokë e re për klubin historik italian, sheiku i Mançester Sitit bëhet pronar i ri

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook