ZYRTARE/ Nuk vonon shumë, PSG prezanton “timonierin” e ri pas shkarkimit të Poçetinos

Mauricio Poçetino u shkarkua nga detyra e trajnerit te PSG dhe duket se klubi francez nuk ka vonuar për të prezantuar zëvendësuesin e tij.

galtier psg

Kristof Galtier do të marrë drejtimin e kampionëve të Francës për 2 vitet e ardhshme, me trajnerin që përflitej prej kohësh se do të merrte drejtimin e PSG-së.

Emri i tij u bë i njohur në vitin 2021, ku shpalli Lilën kampion të Francës duke mundur pikërisht në garë PSG-në.

Këtë sezon ai drejtoi klubin e Nisës dehe tashmë do të marrë “timonin” e një skuadre të mbushur plot me yje, me objektivin që qëndron i njëjti si ai që kishte Poçetino, triumfi në Ligën e Kampionëve.

LEXO EDHE: ZYRTARE/ Nuk e arriti objektivin “Champions”, klubi i sheikëve shkarkon trajnerin nga detyra

Arena e Lajmit


Loading…

Loading…

ZYRTARE/ Nuk vonon shumë, PSG prezanton “timonierin” e ri pas shkarkimit të Poçetinos

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook