Kujdes, droni ju vëzhgon! Policia e Tiranës nxjerr videon, kapen ‘mat’ shkelësit e rregullave të qarkullimit rrugor

Policia

Policia e Tiranës ka publikuar pamjet nga aksioni për kapjen e shkelësve të qarkullimit rrugor në kryeqytet.

Në pamjet në fjalë shihen automjete që nuk respektojnë sinjalistikën, ndërkohë që drejtuesit janë kapur mat nga dronët edukues.

“Një ndër objektivat e “dronit edukues” është rritja e sigurisë rrugore nëpërmjet kontrollit të sjelljes së përdoruesve të rrugës, për respektimin e rregullave të qarkullimit rrugor.
Drejtuesit e mjeteve që shfaqen në këtë video nuk respektojnë përparësinë e këmbësorëve në vijat e bardha, shkelje e cila ndëshkohet me masë administrative, sipas nenit 189 të Kodit Rrugor.”, thuhet në njoftimin e policisë.

Arena e Lajmit

Kujdes, droni ju vëzhgon! Policia e Tiranës nxjerr videon, kapen ‘mat’ shkelësit e rregullave të qarkullimit rrugor

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook