Pasardhësi i Strakoshës/ Lacio gjen portierin e ri, arrin akordin me shokun e… Uzunit

Pas largimit të Thomas Strakoshës dhe Pepe Reinës, Lacio kishte hyrë fuqishëm në merkato për një portier, teksa së fundmi ka arritur akordin me Luis Maximianos, i cili sezonin e fundit ishte pjesë e Granadës, teksa ishte shok skuadre me Myrto Uzunin.

FRsWwW6XoAIISt6

Mediat italiane raportojnë se marrëveshja është mbyllur orët e fundit për një tarifë prej 10 milionë eurosh, plus 500 mijë euro si kontribut solidariteti.

Gjatë orëve në vijim të dy klubet do të plotësojnë dokumentet e nevojshme për zyrtarizimin e marrëveshjes. Portieri luzitan do të fluturojë nesër drejt kryeqytetit italian, ndërsa mëngjesin e së martës do të kryejë kontrollet mjekësore së bashku me Alesio Romanjolin në klinikën Padeia.

23-vjeçari portugez ishte titullar i padiskutueshëm te Granada, që nuk arriti dot të siguronte qëndrimin në La Liga këtë sezon që sapo u mbyll. Në të kaluarën Maximiano ka qenë pjesë e Sportingut të Lisbonës.

Arena e Lajmit


Loading…

Loading…

Pasardhësi i Strakoshës/ Lacio gjen portierin e ri, arrin akordin me shokun e… Uzunit

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook