Rekrutonte vajza nga Shqipëria dhe i detyronte të prostituonin, arrestohet ‘tullaci’

8e656ff1a2086c12c57c682345523562

Karabinierët e stacionit të Bazovizzës, gjatë një kontrolli kanë rënë në gjurmët dhe arrestimin e një shtetasi shqiptar 40-vjeçar, me nofkën “tullaci”, që po përpiqej të kalonte kufirin drejt Shqipërisë.

Në fakt ndaj tij është në pritje një urdhër arresti me burg për ndihmë dhe shfrytëzim prostitucioni për akte të kryera në Bolonjë në vitin 2013.

Pas arrestimit, burri u dërgua në burgun Coroneo. Burri kishte rekrutuar vajza të bukura dhe tërheqëse nga Shqipëria, të cilat i kishte sjellë në Itali me premtimin për një punë të qëndrueshme. Organizata, nga ana tjetër, i detyronte të prostitucioni dhe i kishte besuar “tullacit” detyrën që t’i vishte vajzat siç duhet. Të ardhurat e prostitucionit, natyrisht, përfundonin në xhepat e burrit, përgjegjës për vetë organizimin e menaxhimit të trafikut. Megjithatë, disa vajza kishin denoncuar shfrytëzuesit e tyre, dhe kishin arritur të arratiseshin, edhe nga burri i sapo arrestuar.

Rekrutonte vajza nga Shqipëria dhe i detyronte të prostituonin, arrestohet ‘tullaci’

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook