Eliminimi nga Champions sjell telashe mes Tiranës dhe Partizanit. Kush do të luajë në “Air Albania”?

Eliminimi nga Liga e Kampioneve ka bërë që Tirana tashmë të fillojë përgatitjet për pjesëmarrjen në turin e dytë të Ligës së Konferencës, ku skuada bardheblu do të përballet me Zrinjski të Bosnjë Hercegovinës. Një përballje e cila mund të krijojë paksa pështjellim në kryeqytet pas pak më shumë se një jave ku është planifikuar dueli i parë sipas shortit, pasi në të njëjtën ditë në kryeqytet në teori duhet të luhet edhe një tjetër ndeshje e këtij turneu.

AIR ALBANIA

Nëse Partizani kalon turin ndaj Saburtalo të Gjeorgjisë këtë të enjte, javën tjetër sipas shortit do të përballet me rumunët e Steaua Bukuresht në turin e dytë. Një ndeshje me një rival prestigjioz e cila padyshim do të kishte një shije tjetër në “Air Albania”.

Por cila mes dy skuadrave do të luajë në këtë impiant nëse ndodh një përplasje e tillë? Kjo mbetet për t’u mësuar në ditët në vijim, pasi me siguri asnjë prej tyre nuk do të dëshirojë të largohet nga kryeqyteti dhe zhvendoset drejt Elbasanit për ndeshjen e saj, pavarësisht kushteve të përshtatshme që ofron “Elbasan Arena”.

Një opsion tjetër për t’u shfrytëzuar impianti nga të dy ekipet është luajtja e një ndeshje në një nga ditët e rezervuara për Ligën e Kampioneve, të martën ose të mërkurën, por për ta bërë një gjë të tillë duhet miratimi nga UEFA.

Arena e Lajmit


Loading…

Loading…

Eliminimi nga Champions sjell telashe mes Tiranës dhe Partizanit. Kush do të luajë në “Air Albania”?

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook