Provoni këto gjëra në dhjetor dhe do të përfitoni një mirëqenie më të mirë!

Nga një mësim për riciklimin në një shëtitje dimërore botanik dhe një podcast për filmat më të fundit, provoni diçka të re këtë dhjetor për të rritur mirëqenien tuaj…

Vizitoni një kopsht dimëror botanik

Me stinën e dimrit në prag, nuk ka një kohë më magjike për të vizituar një kopsht botanik. Bëni një shëtitje të shpejtë nëpër kopshte dhe eksploroni bimët sezonale dhe jetën e egër. Është një vend i mrekullueshëm për të mësuar rreth natyrës dhe për të përqafuar mrekullitë e dimrit, duke korrur të gjitha përfitimet e mirëqenies së jashtme.

Ndihmoni një të moshuar të qëndrojë ngrohtë këtë dimër

Nuk është sekret që ne të gjithë do të kërkojmë mënyra krijuese për të mbajtur veten ngrohtë këtë dimër mes krizës së kostos së jetesës dhe uljes së faturave të ngrohjes, por është veçanërisht e rëndësishme t’i ndihmojmë individët e moshuar me çdo mënyrë që mundemi. Nëse njihni dikë që do të ketë vështirësi këtë dimër, mund të dhuroni një batanije ose shishe me ujë të nxehtë, ose ta ftoni në shtëpinë tuaj dhe të ketë një takim të këndshëm.

Riciklimi me Lego

Keni një mobilje të thyer që do ta hidhni? Ndoshta keni ndonjë Lego të shtrirë përreth, me të cilën fëmijët tuaj kanë luajtur një herë dhe kurrë më? Bëhuni kreativ dhe përdorni Lego për të riparuar sendet tuaja shtëpiake të prishura dhe bëhuni pjesë e rritjes revolucionare të riciklimit

“ Be real ”

Në një botë të drejtuar nga teknologjia, është e lehtë të krahasosh jetën tënde me të tjerët në mediat sociale, por një ndryshim po vjen. Ky aplikacion inovativ është krijuar për të reduktuar presionet sociale duke i lejuar përdoruesit të postojnë vetëm një foto në ditë brenda një dritareje prej dy minutash. Ideja është që të inkurajohen njerëzit që të lidhen në mënyrë më autentike, duke postuar një foto në atë moment, me motivin për të ‘qënë real’.

Vrapim festiv

Çfarë ka më festive sesa të vraponi një 5 ose 10 minuta të veshur si Santa Claus? I përshtatshëm për të gjitha moshat dhe aftësitë, vrapimi argëtues sezonal do t’ju bëjë të punoni shumë për të mbledhur para për bamirësinë tuaj të zgjedhur, ndërsa përhapni gëzimin e Krishtlindjeve në komunitet.

Psikologjia/

 

Provoni këto gjëra në dhjetor dhe do të përfitoni një mirëqenie më të mirë!

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook