Gjerdanët dhe trikotazhet, kombinimet e shkëlqyera për t’i provuar tani

Si të kombinoni gjerdanet me pulovrat? Një pyetje që të gjithë ia bëjmë vetes. Sidomos në sezonin e ftohtë, kur gardëroba e rrobave të përditshme reduktohet kryesisht në departamentin e trikotazheve komode. Lajmi i mirë është se në vjeshtë-dimër 2022/2023 pulovrat dhe gjerdanët shkojnë krah për krah, falë tendencave të momentit. Për koleksionistët më të pavendosur të bizhuterive dhe bizhuve, sekreti është të përqendroheni në kombinime të thjeshta, por të shkëlqyera.

Triko me jakë V + gjerdan

Pulovra e frymëzuar nga veshja universitare, karakterizuar nga qafa klasike në formë V-je, është një nga pjesët e momentit. Ngjyrë solide apo e dekoruar në kontrast, është aleati i stilit të këmishës së meshkujve në njërën anë dhe gjerdanit varëse nga ana tjetër. Një xhevahir i rikthimit që falë varëses nënvizon prerjen e përparme: ndër modelet e modës, monedhat, zemrat.

mk

Gjerdan me jakë

Gjerdani me zinxhir është ndër bizhuteritë më të njohura në veshjet e trendistëve dhe yjeve. Të gjithë bien dakord se si t’i kombinoni gjerdanët me pulovrat: mjafton një jakë jakë ose një jakë breshkë, mbi të cilat mund t’i vishni të dukshme. Modelet e errëta dhe të thjeshta janë perfekte për të përmirësuar tonin metalik dhe lidhjet ar-argjend. Sa më i trashë të jetë, aq më shumë bie në sy: secili ka zgjedhjen e tij. Në çdo rast, është më mirë të mos e teproni me bizhuteritë e tjera, duke u fokusuar tek vathët dhe byzylykët minimalë.

m

Cardigan + varg perlash

Dy gjëra të domosdoshme të dikurshme që takohen në vjeshtë-dimër 2022/2023: nga njëra anë trikoja e thurur me kopsa, nga ana tjetër filli i gjyshes. Kombinimi është gjithashtu i përshtatshëm për t’i bërë elegante pantallonat prej lëkure ose vinyl, si dhe një fund të shkurtër. Truku qëndron në zotërimin e kontrastit: veshja e një triko mikro dhe të thellë deri në lëkurë, pikënisja për ata që duan të bëjnë seksi gjerdanin më tradicional me perla.

m7

Triko Jacquard dhe gjerdan me ngjyra

Për Vjeshtë-Dimër 2022/2023 nuk ka asgjë më në trend se pulovra jacquard oversize, e punuar me modele dhe dizajne retro. Për ta përmirësuar atë në një çelës magjepsës, thjesht hiqni pluhurin nga gjerdani shumëngjyrësh i verës: në rruaza ylber ose në një ngjyrë fluoreshente, perfekte në një thurje në nuancat e kafesë. Për një pamje cigane të lehtë, të rishikuara: pantallona kamoshi ose kadifeje, për të nënvizuar konceptin.

m8

Fustan i thurur + choker

Koha për fustane të thurura të gjata dhe komode, të cilat e rrisin figurën me hijeshi dhe ngrohtësi: me rroba të këtij lloji është e pamundur të mos pyesësh se cilin gjerdan të veshësh. Për të rritur dekoltenë e butë të fustaneve të trikove, një choker moderne dhe metalike me prerje të pastër dhe tubulare, që e bën menjëherë veshjen më të rafinuar.

m9

Revista Psikologjia

 

Gjerdanët dhe trikotazhet, kombinimet e shkëlqyera për t’i provuar tani

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook