Jetonte në Gjermani nga 2018/ Vrasja e shqiptarit me plumb pas koke, prokurori: Jo viktimë e rastësishme

Gjermani

Detaje të reja për vrasjen e 42-vjeçarit shqiptar në Krefeld, Gjermani të hënën në mbrëmje. “Ne po hetojmë të gjitha hipotezat e mundshme kriminale dhe në fakt përjashtojmë vetëm që njeriu mund të ketë qenë një viktimë e rastësishme”, tha prokurori i lartë publik Axel Stahl të martën kur u pyet nga dpa. Skuadra e vrasjeve është ende në kërkim të dy personave.

Dëshmitarët dëgjuan disa të shtëna rreth orës 19:50 dhe panë dy burra duke ikur në errësirë, thanë hetuesit të martën. Një e shtënë e ka goditur viktimën në kokë. Trupi i tij ishte i shtrirë në trotuar pas krimit, teksa tani do t’i nënshtrohet autopsisë. Sipas policisë, viktima jetonte në Gjermani që nga viti 2018.

Një zëdhënës i policisë tha se 42-vjeçari ishte i njohur për policinë për krime të drogës dhe pronës. Megjithatë, thuhet se ai nuk ishte një “lojtar i madh” në biznesin e drogës, por një tregtar i vogël që kishte konsumuar edhe vetë drogë, mësoi dpa nga hetuesit.

Një ditë më pas, vrima plumbash u gjetën në një kuti postare dhe një telefon në një fasadë shtëpie në vendin e krimit. Rreth 30 oficerë policie të trazirave kërkuan për armën e vrasjes nën makina të parkuara, në parqe dhe në një argjinaturë hekurudhore. Oficerët e vrasjeve morën në pyetje banorët në rrugë.

Fillimisht ishte e paqartë nëse viktima ishte me biçikletë në momentin e krimit. “Kishte një biçikletë të shtrirë në vendin e krimit, por është gjithashtu e mundur që dikush sapo e rrëzoi atë,” tha ai.

Sipas dëshmitarëve, dy burrat e arratisur thuhet se ishin me trup mesatar. Njëri thuhet se kishte veshur një xhaketë dhe kapele të errët. Burri tjetër thuhet se kishte veshur gjithashtu një xhaketë të errët të zbukuruar me një logo të spikatur në anën e pasme.

Jetonte në Gjermani nga 2018/ Vrasja e shqiptarit me plumb pas koke, prokurori: Jo viktimë e rastësishme

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook