VIDEO/ Natë magjike për Shkupin në Champions, bën surprizën në fushën e Dinamo Zagreb

Skuadra e Shkupit vazhdon të shkëlqejë në debutimin në Ligën e Kampioneve. Edhe pse përballë një kundërshtari të vështirë, shkupjanët kanë treguar edhe në fushën e Dinamo Zagreb se mund të kërkojnë kualifikimin e mëtejshëm.

shkupi

Kiven kalo në avantazh Shkupin në ndeshjen e luajtur në Zagreb ndaj një prej skuadrave më të forta ballkanase. Lojtari i Maqedonisë së Veriut, Arijan Ademi, ishte ai që barazoi shifrat me golin e tij në fundin e pjesës së parë të sfidës. Vendasit kërkuan golin dhe u duk se gjetën të fitores me anë të Petkoviç në minutën e 86. Por Cefas me një top mjeshtëror të kaluar mbi portierin, barazoi shifrat në minutën e 89, duke i dhënë kampionëve të Maqedonisë së Veriut një rezultat të artë në transfertë që ata duhet të adminstrojnë në shtëpi për të synuar kualifikimin historik.

Dinamo Zagreb 2-2 Shkupi

Ademi 44′, Petkoviç 86’/ Kiven 26, Cefas 89′

Goli i Cefas

Goli i Petkoviç

Goli i Ademit:

Goli i Kiven:

FORMACIONET ZYRTARE:

-90-09--

Arena e Lajmit


Loading…

VIDEO/ Natë magjike për Shkupin në Champions, bën surprizën në fushën e Dinamo Zagreb

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook