I plas kapsolla në duar, plagoset fëmija 9 vjeçar në Lezhë, niset me urgjencë në spital

Ambulanca 600x338 1

Plagoset me kapsollë një fëmije 9 vjeç në fshatin Markatomaj të Lezhës.

Gazetari Elidon Ndreka bën me dije për BalkanWeb se i mituri ka pësuar dëmtime në fytyrë nga plasja e kapsollave dhe është marrë nga autoambulanca dhe po dërgohet në spitalin rajonal të Lezhës për ndihmë mjekësore.

Ende nuk dihen rrethanat e ngjarjes, ndërsa policia ka nisur hetimet.

Lezhë / Informacion paraprak

Në fshatin Markatomaj, shtetasi i mitur M.M. 9 vjeç, duke luajtur, ka plasur një kapsolle dhe për pasojë ka marrë lëndime të lehta në fytyrë (skuqje).

Pas mjekimit të marrë në Spitalin Rajonal Lezhë, është larguar në banesë, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor vazhdon veprimet verifikuese për sqarimin e plotë të rrethanave dhe për të identifikuar personin që ka tregtuar kapsollen.

I plas kapsolla në duar, plagoset fëmija 9 vjeçar në Lezhë, niset me urgjencë në spital

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook