Te Roma mendojnë dhe për shitjet, Murinjo largon nga skuadra specialistin e penalltive

Mesfushori i Romës, Xhordan Veretut duket shumë pranë larg largimit nga kryeqytetasit për tu transferuar te Marseja.

veretut

Sipas raportimeve nga “Tuttomercato.web” një marrëveshje është arritur mes klubeve, me francezët që do ti paguajnë Romës 11 milionë euro plus bonuset për kartonin e 29-vjeçarit.

Veretut do të startojë kështu një aventurë të re jashtë Serisë A, ku pritet për tu parë nëse do ti besohet edhe roli si ekzekutuesi i penalltive gjë që e ka bërë më parë te Roma dhe Fiorentina.

Arena e Lajmit


Te Roma mendojnë dhe për shitjet, Murinjo largon nga skuadra specialistin e penalltive

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook