Tre muaj në burg, lirohet ish-sulmuesi i Skënderbeut/ 24-vjeçari bashkohet me skuadrën e…

Ka marrë fund makthi për ish-sulmuesin e Skënderbeut, Oto Xhon, i cili është liruar nga burgu pas 3 muajsh në arrest. Ai u arrestuar nga policia më 6 maj, pasi dyshohej se kishte marrë shërbime seksuale nga një viktimë e trafikuar.

oto xhon

Nigerianit i ishte caktuar masa e paraburgimit për 30 ditë nga Gjykata Themelore në Prishtinë. Paraburgimi në burgun e Gjilanit, vazhdoi për afro 3 muaj.

Por sot avokati i tij, Egzonis Hajdari dhe zyra ligjore GHG Laë Frim kanë bërë të ditur se ish-futbollisti i Prishtinës është liruar.

“Gjykata supreme e Kosovës ka aprovuar kërkesën për mbrojtje të ligjshmërisë dhe ka liruar futbollistin e njohur Oto Xhon. Nga sot i bashkohet KF Dukagjinit dhe përgatitjeve për fillimin e sezonit të ri”, thuhet në njoftimin e tyre.

PANORAMASPORT.Al


Tre muaj në burg, lirohet ish-sulmuesi i Skënderbeut/ 24-vjeçari bashkohet me skuadrën e…

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook