Autor i 7 vjedhjeve në banesa, arrestohet 27-vjeçari shqiptar në Itali

Ladro Foto 2

Një 27-vjeçar shqiptar, pa rezidencë është arrestuar nga autoritetet italiane. Për karabinierët shqiptari ka marrë pjesë në 7 vjedhje banesash.

Ai u arrestua në përfundim të hetimeve të kryera nga karabinierët e Norma Osimo. Akuza është “bashkëpunëtor në vjedhje të rënda, në banesë”.

Hetimi, i cili zgjati shtatë muaj dhe filloi nga një vjedhje në Sirolo (u vodh edhe një pistoletë), lejoi hetuesit të rindërtonin mënyrën si vepronte shqiptari në provincën e Pavias, Emilia Romagna dhe Marche. Ndërsa bashkëpunëtorët e tij vepronin si vëzhgues, ai hynte në shtëpi për t’i pastruar nga paratë, ari dhe orët.

Autor i 7 vjedhjeve në banesa, arrestohet 27-vjeçari shqiptar në Itali

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook