Vdekja e “Lear Kurtit”, News24 rindërton me pamje dinamikën nga vendi i ngjarjes, nga ndjekja e efektivëve deri në momentin kur u kap (VIDEO)

Igli

Ditën e sotme Avokati i Popullit publikoi raportin për rastin e vdekjes së Lear Kurtit, ku thuhet se policia nuk ka ndërhyrë në kohë për të shmangur ngjarjen e rëndë.

Ngjarja ndodhi më 19 tetor ku i riu ndërroi jetë në duart e Policisë së Shtetit, në ambientet e komisariatit nr.3.

Gazetari i kronikës në “News24”, Igli Çelmeta ka rindërtuar të gjithë dinamikën dhe skemën e ngjarjes që nga momenti kur Lear Kurtit iu kërkua nga patrulla e policisë një dokument identifikimi deri tek ndalimi i tij dhe dërgimi në komisariatin nr.3 në Tirane aty ku edhe ndërroi jetë.

Edhe pse i ndjeri u ndalua vetëm 200 metra larg spitalit të Traumës, ai nuk u dërgua në spital edhe pse shfaqi probleme shëndetësore në momentin që u ndalua nga policia.

Arena e Lajmit

Vdekja e “Lear Kurtit”, News24 rindërton me pamje dinamikën nga vendi i ngjarjes, nga ndjekja e efektivëve deri në momentin kur u kap (VIDEO)

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook