Barcelona i vodhi objektivat e merkatos, Çelsi përgjigjet duke i hequr qafe dy “telashe” nga skuadra

Çelsi është shumë pranë akordit me Barcelonën për transferimin e Frenki de Jongut, ndërsa po arrijnë te shifra e kërkuar nga katalanasit, 68 milionë paund.

de jong aubamejang

E ardhmja e mesfushorit holandez është shndërruar në një prej telenovelave më të parashikueshme të kësaj vere, me lojtarin që dëshiron të qëndrojë në “Camp Nou”, por katalanasit duan t’i ulin rrogën. Ai ka refuzuar edhe mundësinë e transferimit te Junajtidi duke parë që këta të fundit nuk luajnë në Champions, por ai nuk është kundër një transferimi te skuadra e Tuhelit, që tashmë duket shumë pranë marrëveshjes.

Sipas “Sky Sports”, ata po studiojnë edhe mundësinëe transferimit të Obamejangut nga “Camp Nou”. Sulmuesi do të ishte dakord, duke parë se hapësitrat për të nga ky edicion nuk do të jenë të mëdha, duke pasur parasysh mbërritjen e Levandovskit.

Arena e Lajmit


Barcelona i vodhi objektivat e merkatos, Çelsi përgjigjet duke i hequr qafe dy “telashe” nga skuadra

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook