Vidhte makinat në parkingun e stadiumit gjatë ndeshjeve, arrestohet në Athinë 38-vjeçari nga Shqipëria 

Fdghdfhgfgh

Autoritetet greke kanë arrestuar një 38-vjeçar nga Shqipëria pasi ky i fundit akuzohet se ka vjedhur nga disa automjete që ndodheshin jashtë stadiumit të futbollit të ekipit të AEK-ut në Athinë.

Në kuadër të hetimit për rastet e regjistruara të vjedhjeve nga makinat në afërsi të stadiumit “OPAP ARENA” gjatë ndeshjeve të tremujorit të fundit, efektivët e policisë kanë patrulluar pranë stadiumit pasditen e së dielës para fillimit të ndeshjes AEK-Aris.

Gjatë patrullimit të oficerëve të policisë janë pikasur dy persona të dyshimtë që endeshin pranë parkingut, dhe kanë arrestuar 38-vjeçarin shqiptar i cili ka tentuar të largojë njërin nga policsët nga vetja duke ushtruar forcë.

Siç ka rezultuar nga hetimi, 38-vjeçari së bashku me një person tjetër kanë hyrë një makinë duke përdorur sende të mprehta dhe më pas kanë hequr pajisjet elektronike dhe kanë vjedhur sendet personale.

38-vjeçari u identifikua si i përfshirë në shtatë raste vjedhjesh-vjedhjesh nga makina të parkuara në zonën pranë stadiumit në ditët e ndeshjeve.

Vidhte makinat në parkingun e stadiumit gjatë ndeshjeve, arrestohet në Athinë 38-vjeçari nga Shqipëria 

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook