Chiara Francini, mbretëresha e zemrave në Sanremo

Aktorja dhe shkrimtarja Chiara Francini mbërriti në konferencën për shtyp të mbrëmjes së katërt të Sanremos me një pamje të rafinuar si një divë e viteve 1950 që nuk heq dorë nga ironia. Mbretëresha e Ariston tregoi një pamje elegante me një prekje ironie retro, siç është edhe stili i saj.

k

Chiara Francini i dha shije stilit të saj, i cili duhet thënë, nuk është asnjëherë i parashikueshëm duke treguar një kostum të viteve pesëdhjetë me një xhaketë të montuar dhe një fund laps, të kompletuar me aksesorë në formë zemre.

Një zemër që zbukuron qafën dhe një tjetër që  zbukuron çantën e zezë, madje edhe syzet me buzë të kuqe me lente në formë zemre, për një efekt paksa Lolita dhe pak mbretëreshë e zemrave. Prekja e fundit? Një kapele me buzë të gjera dhe çizme cuissard prej lëkure të zezë, të cilat thyejnë pamjen romantike të Moschino me një penel më të ashpër. Edhe nga ana e bukurisë, ajo donte të ruante një humor të viteve pesëdhjetë me flokët të lidhura mbrapa dhe një buzëkuq të kuq të përshtatshëm me printin në kostum.

k2

Kush e vesh Chiara Francini në Sanremo 2023? Aktorja, prezantuese dhe shkrimtare e filmit dhe teatrit, Chiara Francini ka njëmijë e një talente dhe një personalitet të bollshëm. Pavarësisht kësaj, pika e tij e fortë është buzëqeshja dhe thjeshtësia. “Ajo është diva që ke pranë, që do ta përqafosh”: kështu e ka përshkruar stilisti i saj, Andrea Mennella në një intervistë për Fanpage.it. Ekspertja e imazhit shpjegoi se të gjitha pamjet e bashkë-prezantueses ishin krijuar për të nga stilisti i Moschino, Jeremy Scott. Katër fustane që tregojnë katër anët e personalitetit të saj: romantizmin, sensualitetin, pavarësinë, sharmin.

k5 k3

Revista Psikologji/

Chiara Francini, mbretëresha e zemrave në Sanremo

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook