Ndahet nga jeta në moshën 89-vjeçare arkitekti i njohur korçar, Petraq Kolevica

Whatsapp Image 2023 02 13 At 15.39.32

Ndahet nga jeta në moshën 89-vjeçare arkitekti i njohur korçar, Petraq Kolevica. Lajmin e ka bere të ditur faqja zyrtare e bashkisë Korçë.

Dashuria për profesionin e tij ishte po aq e përafërt me botën e librave, e mbase ky ka qenë motivi kryesor i projektimit të godinës së bibliotekës së qytetit.

Mjeshtër me shumë tituj dhe çmime, Petraq Kolevica la në qytetin e Korçës një pasuri arkitekturore.

Ndahet nga jeta në moshën 89-vjeçare arkitekti i njohur korçar, Petraq Kolevica

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook