VOLEJBOLL/ Dueli ndaj Rumanisë, Shqipëria mbyll sot eliminatoret e Europianit (REZULTATET DHE RENDITJA)

Shqipëria e volejbollit të meshkujve do të mbyllë sot pjesëmarrjen e saj në fushatën e eliminatoreve të Kampionatit Europian.

volejboll-shqiperia-1100x620

Kuqezinjtë e sportit të rrjetës do të përballen në orën 19:00 me Rumaninë në sallën “Feti Borova”, takim i vlefshëm për Grupin G.

Një ndeshje që do të ketë më tepër vlerë statistikore për kombëtaren e trajnerit Jani Malka, që shpreson shmangien e vendit të fundit në grup.

Megjithatë, Shqipërinë nuk e pret aspak një sfidë e lehtë, pasi rumunët renditen të parët në grup dhe vijnë në Tiranë për të hipotekuar kualifikimin.

Një fushatë eliminatoresh e komplikuar për Shqipërinë, që në pesë takimet e zhvilluara regjistron një fitore dhe katër humbje.

KL (1)

Arena e Lajmit


VOLEJBOLL/ Dueli ndaj Rumanisë, Shqipëria mbyll sot eliminatoret e Europianit (REZULTATET DHE RENDITJA)

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook