Ishin në Karaburun me guidë, turistja humb kontaktet me grupin për shkak të mjegullës

640 0 1678647730x800 0 Policia Kerkim Det 565

Policia e Vlorës ka bërë me dije se një turiste për shkak të mjegullës ka humbur orientimin dhe për pasojë edhe kontaktet me grupin me të cilin po udhëtonte në Karaburun. Menjëherë pas njoftimit autoritetet kanë nisur kërkimet për të gjetur 64-vjeçaren D.E.,

Vlorë/Informacion paraprak

Sot, rreth orës 19:10, shtetasja D. E., 64 vjeçe, banuese në Tiranë, dyshohet se për shkak të mjegullës ka humbur orientimin dhe kontaktet me pjesën tjetër të grupit të guidës turstike, me të cilët ndodhej në Karaburun.

Menjëherë nga shërbimet e Policisë Kufitare, Deltës dhe stacionit të Policisë Orikum  është organizuar një grup i përbashkët për kërkimin e kësaj shtetaseje nga toka dhe deti.

Arena e Lajmit

Ishin në Karaburun me guidë, turistja humb kontaktet me grupin për shkak të mjegullës

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook