Atentati në Don Bosko/ Ish-zyrtari i Lartë i Policisë: Grupet kriminale kanë aftësi zbuluese, dinë çdo gjë

Softa

Ish-zyrtari i Lartë i Policisë, Fatjon Softa i ftuar në rubrikën “Opinion” në News24 foli për atentatin e ditës së djeshme në Don Bosko.

Softa tha se grupet kriminale janë të mirë organizuar dhe se kanë aftësi zbuluese.

“Nuk është se ka shumë grupe kriminale, por ato që janë të mirë organizuar. Si është e mundur që ata kanë aftësi zbuluese? Ata dinë se ku ndodhen? Ndaj themi që të rritet forca zbuluese dhe të ketë një bashkëpunime qytetarët, që të arrihet kjo duhet kthyer besimi. Nëse do i lejmë, si Gjykata që i ka lënë në arrest shtëpie, që dalin dhe janë ë gjendje të organizojnë antenate, është e frikshme”, tha Softa.

Arena e Lajmit

Atentati në Don Bosko/ Ish-zyrtari i Lartë i Policisë: Grupet kriminale kanë aftësi zbuluese, dinë çdo gjë

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook