Vendim surprizë, jep dorëheqjen nga skuadra bardheblu trajneri që rikthehu titullin pas… 21 vitesh

Vendim surprizë! Goce Sedloski nuk është më trajner i Shkupit. 48-vjeçari, që riktheu titullin në Çair, pas 21 vitesh si dhe arriti deri në fazën play off të Conference League, ka dhënë sot dorëheqjen, që është pranuar nga drejtuesit.

sedloski-450x270

Ky vendim drastik erdhi pas barazimit të fundit 1-1 që Shkupi regjistroi me Pobedën në javën e pestë të kampionatit të Maqedonisë së Veriut. Shkupi, në fakt, ka luajtur vetëm tri ndeshje dhe dy të parat i kishte fituar në kampionat. Gjithsesi ende nuk dihet arsyeja e vërtetë pse Sedloski mori këtë vendim.

NJOFTIMI ZYRTAR I KLUBIT:

Arena e Lajmit


Vendim surprizë, jep dorëheqjen nga skuadra bardheblu trajneri që rikthehu titullin pas… 21 vitesh

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook