U shpërtheu granata teksa po punonin tokën, zbardhen emrat e tre të plagosurve, kanë dëmtime në…

Ambulanca

Një incident i rëndë ndodhi ditën e sotme në një fshat pranë Prrenjasit pasi një granatë e vjetër plagosi 3 persona.

Të plagosurit Olsi Elezi, 45 vjeç, Yllka Bishtogu 61 vjeçe dhe Viturie Bishtogu 58 vjeçe mësohet se janë shtruar menjëherë në spitalin e Prrenjasit, por për shkak të plagëve të marra janë transportuar në Librazhd e më pas në Elbasan.

Raportohet se ata kanë pësuar dëmtime në kokë, këmbë dhe bark, ndërsa në gjendje tepër të rëndë ndodhet Yllka Bishtogu.

Mësohet se dy gratë e plagosura janë kunata, ndërsa 45-vjeçari Elezi është dhëndër në familjen e tyre.

U shpërtheu granata teksa po punonin tokën, zbardhen emrat e tre të plagosurve, kanë dëmtime në…

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook