Mbrojtje e privatësisë dhe të dhënat personale, Komisioneri për të Drejtën e Informimit takohet me zyrtarë të lartë amerikanë

Besnik Dervishi

Besnik Dervishi, Komisioneri për të Drejtën e Informimit dhe Mbrojtjen e të Dhënave Personale ndodhet për një vizitë zyrtare në SHBA.

Mësohet se Dervishi do të marrë pjesë në Samitin Vjetor të Shoqatës Ndërkombëtare të Profesionistëve të Privatësisë (IAPP), ndërsa pritja është organizuar nga kryetarja e Komisionit Federal të Tregtisë Lina Khan me zyrtarë të lartë amerikanë dhe evropianë.

Synim i këtij takimi sipas Dervishit është forcim i bashkëpunimit për mbrojtjen e privatësisë dhe të dhënave personale. Nga ana tjetër ai theksoi se me rëndësi është dhe zhvillimi teknologjik në funksion të respektimit të të drejtave të qytetarëve.
Arena e Lajmit

Mbrojtje e privatësisë dhe të dhënat personale, Komisioneri për të Drejtën e Informimit takohet me zyrtarë të lartë amerikanë

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook