VIDEO/ Grabiti dy herë shtëpinë e Benzemasë, ekstradohet drejt Spanjës Alfred Prodani

Ish-drejtori i ujësjellësit të Kurbinit, Alfred Prodani, është ekstraduar nga Tirana në Spanjë, për të kryer dënimin e tij pasi grabiti dy herë shtëpinë e yllit të Realit të Madridit, Karim Benzema, por edhe për disa raste të tjera grabitjeje.

prodani-770x433

Këtë lajm e ka raportuar prej disa muajsh prestigjiozja spanjolle, “Marca”, e cila theksoi së bashku me disa media të tjera iberike se si këta persona arrinin poste të tilla në Shqipëri.

Prodani u arrestua përpara disa muajsh në një bashkëpunim të policisë shqiptare me Interpolin dhe policia iberike ka raportuar se Prodani është ekstraduar nga Shqipëria në Spanjë.

“Bashkëpunimi mes NCB të INTERPOl të Madridit dhe Tiranës ka mundësuar ekstradimin e një shtetasi shqiptar të kërkuar nga sistemi i drejtësisë spanjolle, falë marrëveshjes së nënshkruar mes Spanjës dhe Shqipqërisë. Ky është Alfred Prodani, autori i dyshuar i grabitjes në shtëpinë e një futbollisti të njohur”, shkruan Policia Nacional në postimin e saj në “Twitter”.

 

Arena e Lajmit


VIDEO/ Grabiti dy herë shtëpinë e Benzemasë, ekstradohet drejt Spanjës Alfred Prodani

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook