GRUPET B-D/ 3 blofe në 3 ndeshje! Porto turpërohet në shtëpi, zhgënjen edhe Atletiko. Ja rezultatet (VIDEO)

Tre blofe në 3 sfidat e mbrëmjes së sotme në grupet B dhe D të Ligës së Kampionëve. Padyshim që surpriza më e madhe ishte turpërimi i Portos në shtëpi ndaj Klub Bryzhit me rezultatin 0-4.

uefa-champions.league-21-22-logo (2)

Një humbje mjaft e rënë kjo për skuadrën portugeze, ndërkohë që rezultate surprizë u regjistruan edhe në 2 sfidat e tjera, ku gjermanët e Bajern Leverkusen mposhtën me rezultatin 2-0 Atletikon e Madridit, teksa Frankurti shtangu Marsejën në Francë me rezultatin 0-1.

REZULTATET:

GRUPI B

BAJER LEVERKUSEN 2–0 ATLETIKO MADRID

Andrish 84′, Diabi 87′

-GOLI I DIABI

-GOLI I ANDRISH

PORTO 0–4 KLUB BRYZH

Xhutgla (P) 15′, Souah 47′, Skov Olsen 52′, Nusa 89′

-GOLI I SKOV OLSEN

-GOLI I SOUAH

-GOLI I XHUTGLA

renditja klub bryzh

GRUPI D

MARSEJË 0–1 AINTRAHT FRANKURT

Lindstorm 43′

-GOLI I LINDSTORM

E Përfunduar:SPORTING LISBONË 2-0 TOTENHEM

FORMACIONET ZYRTARE:

GRUPI B

BAJER LEVERKUSEN – ATLETIKO MADRID

aatl

PORTO – KLUB BRYZH

por

GRUPI D

MARSEJË – AINTRAHT FRANKURT

2431423

Arena e Lajmit

NDIQE LIVE “PANORAMA TV”


GRUPET B-D/ 3 blofe në 3 ndeshje! Porto turpërohet në shtëpi, zhgënjen edhe Atletiko. Ja rezultatet (VIDEO)

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook