Dhunoi deri në vdekje të moshuarin grek dhe i grabiti 300 euro, kapet në Itali 33-vjeçari shqiptar i dënuar me burg përjetë

News322855

Një 33-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane, pasi ishte shpallur në kërkim për grabitjen dhe më pas vdekjen e një të moshuari mbi 80-vjeçar në Greqi. Agjentët e Skuadrës Fluturuese dhe Zyrës së Emigracionit në Airola, lokalizuan dhe më pas arrestuan të riun që ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar prej mbi 2 vitesh.

Sipas aktakuzës, shqiptari në vitin 2010 në Greqi kishte kryer një grabitje ndaj një të moshuari, bashkë me bashkëpunëtorë të tjerë. Pasi e kishin goditur me grushte dhe me send të forta, të moshuarit i kishin lidhur duart dhe këmbët duke shkaktuar vdekje nga asfiksia, ndërsa i vodhën 300 euro.

Për këtë krim, 33-vjeçari është dënuar nga shteti grek me burgim të përjetshëm. Pas arrestimit, Gjykata e Apelit do të vendosë për ekstradimin e ti drejt Greqisë apo jo.
Arena e Lajmit

Dhunoi deri në vdekje të moshuarin grek dhe i grabiti 300 euro, kapet në Itali 33-vjeçari shqiptar i dënuar me burg përjetë

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook