I huazuar nga Partizani, kush është sulmuesi 19-vjeçar që po “shpërthen” në Kosovë

Arçejnxh Bintsuka iu bashkua Partizanit në nisje të merkatos së verës dhe fillimisht u mendua se do të ishte një alternativë për Skukën. Megjithatë, kjo nuk ndodhi, sepse me ardhjen e Kolelës në krye të pankinës u vendos që Bintsuka të huazohej dhe ajo që përfitoi ishte Drenica.

Bintsuka

Menjëherë kongolezi është shndërruar në titullar te skuadra e Superligës së Kosovës dhe po bën shumë mirë, madje mund të themi se “ka shpërthyer”. Ai ka mundur të shënojë plot 4 gola në shtatë javët e para të kampionatit, duke u shndërruar në sulmuesin kryesor të ekipit.

Arena e Lajmit

NDIQE LIVE “PANORAMA TV”


I huazuar nga Partizani, kush është sulmuesi 19-vjeçar që po “shpërthen” në Kosovë

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook