Statistikat e Juventus-Kremoneze/ “Zonja” kërkon të kalojë e para murin e 4800 pikëve

Juventusi do të presë në mbrëmje Kremonezen në orën 20:45 në sfidën e vlefshme për javën e 35-të të Seria A. Ja statistikat e përballjeve mes tyre:

jkf hjf

-Juventusi nuk ka humbur kurrë në Serinë A kundër Kremonezes në 15 ndeshje (11 fitore dhe 4 barazime). Mes skuadrave me të cilat nuk kanë humbur kurrë, vetëm me Piaçencën kanë më shumë precedentë.

– Kremoneze ka barazuar në dy prej tri sfidave të fundit, në fazën e dytë të Serisë A, kundër Juventusit (plus 1 humbje), pasi kishte humbur të gjitha katër të mëparshmet. Dhe në asnjë prej këtyre 7 sfidave të mëparshme në transfertë nuk e ka mbajtur portën të paprekur.

– Juventusi i ka fituar të shtatë precedentët në shtëpi, në Serinë A, kundër Kremonezes, me një golavarazh prej 21 golash të shënuar dhe 3 të pësuar. Më mirë sesa ndaj grikuqëve, duke mbetur te rivalët me të cilët nuk ka humbur kurrë në shtëpi në historinë e tij si klub, Juventusi ka mundur të bëjë më mirë vetëm me Foxhan (11 fitore), Piaçencën (8) dhe Katanxaron e Pizën (7 fitore ndaj secilës).

– Juventusi ka fituar 10 nga 13 ndeshjet e fundit në shtëpi, që nga fillimi i muajit tetor e deri më sot (plotësojnë bilancin 1 barazim dhe 2 humbje). Në këtë periudhë kohe asnjë skuadër tjetër nuk ka mundur që të bëjë më mirë në strofkën e saj (edhe Napoli në kuotën 10).

– Me një fitore, Juventusi do të bëhej skuadra e parë e zonja që kapërcen kuotën e 4800 pikëve të grumbulluara në historinë e Serisë A (aktualisht 1789),

– Pas golave kundër Leçes e Atalantës, Dushan Vlahoviç mund të shënojë për herë të parë për tri ndeshje me radhë, që kur ka mbërritur te Juventusi.

Arena e Lajmit

” “


Statistikat e Juventus-Kremoneze/ “Zonja” kërkon të kalojë e para murin e 4800 pikëve

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook