VIDEO/ Pushtim i fushës, sherr masiv dhe tymuese! Ndërpritet ndeshja e Ajaksit

Ndeshja mes Groningen dhe Ajaks për javën e 32 të kampionatit holandez është ndërprerë vetëm 9 minuta pasi ka nisur. Tymueset e hedhura në fushë dhe tifozët që kanë hyrë duke u zënë, kanë bërë që arbitri t’i drejtonte skuadrat për në dhomat e zhveshjes.

ajax

Skuadra e Groningen kishte rënë nga kategoria vetëm një javë më parë dhe tifozeria ishte betuar se diçka e tillë nuk duhej të ndodhte kështu që ata nuk do t’ia falnin këtë.

Pas disa minutash ndërprerje, gjyqtari e rinisi takimin por sërish ishte e pamundur që të luhej. Në kushte të tilla, skuadrat u larguan përfundimisht nga fusha dhe tashmë janë organet kompetente ato që do të marrin vendim për fatin e ndeshje.

Arena e Lajmit

” “


VIDEO/ Pushtim i fushës, sherr masiv dhe tymuese! Ndërpritet ndeshja e Ajaksit

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook