VIDEO/ Augsburg bën për “aspirina” Leverkusen, një gol “In-Extremis” shpëton kryesuesit e Bundesligës

Leverkusen vuan por fiton 0-1 ndaj Augsburg. “Aspirinat” iu falën golit të Palacios në shtesë, për t’u shpallur “Kampione e Dimrit”. Ekipi i Xabi Alonsos realizoi edhe të 72-tën minutë, por goli i Tietz u konsiderua pozicion jashtë loje.

Me këtë rezultat, Leverkusen kryeson me 45 pikë, 4 më shumë se Bayern që ende nuk ka zhvilluar takimin e kësaj jave. Në krahun tjetër, Augsburg endet në mesin e tabelës.

Në ndeshjet e tjera të kampionatit gjerman, Koln barazoi 1-1 me Heidenheim, Union Berlin nuk shkoi më shumë se një barazim pa gola ndaj Freiburg, ndërsa Frankurt mundi 0-1 Leipizg.

(VIDEO)

(J.S/)

 

Arena e Lajmit

VIDEO/ Augsburg bën për “aspirina” Leverkusen, një gol “In-Extremis” shpëton kryesuesit e Bundesligës

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook